راه امید در فضای نا امید شهرستان

پر واضح است که راه تداوم اعتماد، عمل به همان وعده ها و شعار هایی است که در زمان انتخابات به مردم داده شده است.

اگر از بین این وعده ها تنها شعار راست گویی را به عنوان نمونه بیرون بکشیم و در مورد آن داد سخن برانیم شاید یک مورد مهم برای اجرایی شدن باقی وعده ها باشد.

راست گویی غیر از این نیست که بر آنچه وعده کرده اید عمل کنید، چرا که مردم به آن وعده ها اعتماد کرده اند و رأی خود را بر آن سرمایه گذاری کرده اند، که سود حاصل از این مشارکت چیزی جز عمل و اقدام در راستای آن وعده ها نیست.

نماینده محترم خود بارها از تغییر رویه و فرهنگ جاری از قبیل تبعیض و گروه گرایی و نگاه باندی که یادگار سالها ی گذشته در شهرستان است سخن گفته اند و وعده تغییر و برخورد با عواملی که سالها به هر طریقی باعث رنجش خاطر مردم اندیمشک و بخش الوار شده بودند را داده اند.

اما ما نیک میدانیم که رسالت یک نماینده مجلس قانون گذاری و نظارت بر اجرای صحیح قانون و طرح های کلان اقتصادی در جهت ایجاد اشتغال و چرخیدن چرخ صنعت کشور و به تبعه آن رفع بیکاری در سطح شهرستان می باشد.

اما برچیده شدن این نگاه و به گونه ای می توان گفت این تفکر که در مدت یک دهه متاسفانه در شهرستاننهادینه شده است و شهر را به دو جناح خودی و غیر خودی تقسیم کرده بود زمانی بس دراز می طلبد که با گذشت یک یا دو سال شاید نتوان آن را تغییر داد، با این اوصاف در حال حاضر بهم ریختگی و روزمرگی و عدم نظارت دقیق که شهر به آن دچار شده است و مصالحه و نگه داشتن بعضی از عوامل گذشته در جایگاه خود باعث نارضایتی اکثریت قریب به اتفاق عامه مردم و دلگیری  حامیان وی که به مردم وعده ها داده بودند شده و باعث از دست دادن مقبولیت خود در بین اقشار مختلف جامعه شده است.

اگر قرار بود همان نیروهای قبلی با اندک تغیراتی همچنان بر مسند قدرت باشند پس خواست مردم برای تغییر چه می شود، یا شاید ترس نماینده محترم از تغییر این است که مبادا به افراط گرایی متهم نشود و اگر هم قرار بر آزمایش است آیا دوره های  قبلی کافی نبود که حال پس از دو سال به فکر چاره باشیم.

شاید اگر به وعده خود مبنی بر جلسه و پاسخگویی به مردم در بازه های زمانی معیین که نوید آن را در شعاره های انتخاباتی خود داده بودند را جامع عمل می پوشانند یا ایجاد اتاق فکر ها و کار گروه هایی که قرار بر ایجاد آن شده بود تشکیل می شدند حال اوضاع می توانست خیلی بهتر از گذشته باشد هر چند پاسخگویی تلفنی آن هم شخص نماینده به عامه مردم شروع یک فرهنگ خوب در شهرستان باشد اما عمل و عکس العمل به هر کدام از این تلفن ها بدون هماهنگی و مشاوره با مشاوران خود در صورت وجود می تواند حتی عواقب منفی هم به همراه داشته باشد و راه را برای کسانی که به صورت تشکیلاتی، سازمان یافته  و شبکه ای دست به کارهایی می زند را بازتر کند .

هر چند در ماه های گذشته نشان داده اند که در صورت مشاوره و هماهنگی بیشتر با لیدرهای اصلی و استفاده از تدبیر کسانی که سالها عمر و سرمایه خود را در مقابله با  ظلم،زور و و تبعیض گذاشته اند و استفاده از تجربه و دانش آنها می تواند گره گشای خیلی از مشکلات باشد تا در دولت امید مردمی امیدواربه آینده  داشته باشیم.

/ 2 نظر / 26 بازدید
صدیقه میری

سلام خسته نباشید لینک شما در وبلاگ شهر یکهزار شقایق عاشق قرار دارد سربلند باشید [گل]