افتتاح مؤسسه علمی-پژوهشی قلم توسط دانشجویان بخش الوار گرمسیری

بسمه تعالی

با استعانت از خداوند منان و با همکاری مسئولین محترم شهرستان اندیمشک، به زودی مؤسسه علمی-پژوهشی قلم شروع به فعالیت خواهد کرد. مؤسسه ای که سالهاست به خاطر اهمال کاری نهادهایی اجرایی شهرستان بلاتکلیف مانده بود؛ این روزها با تغییر و تحولات اداری روند مساعدی را برای راه اندازی و شروع فعالیت سپری می کند. در همین راستا، محمدرضا نجفوند دبیر زبان انگلیسی آموزش و پرورش بخش الوار- دانشجوی کارشناسی ارشد زبانشناسی دانشگاه تربیت مدرس و بانی مؤسسه مذکور اظهار داشت که طی ملاقاتی که با دکتر حسین ناصر پور دبیر هئیت نظارت شهرستان داشته قول مساعد ایشان را جهت راه اندازی مؤسسه دریافت کرده است.

 ⋆⋆⋆عمده اهداف مؤسسه از قرار زیر است:

1- مشاوره و  برنامه ریزی درسی (بالاخص در زمینه فراگیری زبان انگلیسی). 

2- شناسایی افراد نخبه، علمی، مستعد و کارآمد شهرستان.

3-  برگزاری جلسات و همایش های علمی.

4-  انجام کارهای پژوهشی و تحقیقاتی درباره موضوعات متنوع علمی(عمدتا به صورت پژوهشی و تجربی).

5-   همکارى با  نهادهاى  اجرائى، علمى و پژوهشى در زمینة ارزیابى و بازنگرى طرحها و برنامه هاى مربوط به امور آموزش و پژوهش در زمینه های علمی مختلف.

6- ایجاد ارتباط علمی̨ فنی̨ تحقیقاتی̨ آموزشی و تبادل نظر بین محققان̨ متخصصان و سایر کارشناسان در زمینه های مختلف علمی.

7-  همکاری با دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی و نیز سایر سازمان ها در برنامه ریزی  امور آموزشی̨  علمی و پژوهشی.

8-  فراهم کردن زمینه مناسب جهت انجام پژوهش های علمی مرتبط با رشته های مختلف به ویژه  از طریق تشویق و ترغیب دانشجویان و دانش آموزان.

9-  تشکیل کمیته های علمی و تخصصی در شاخه های مختلف.

10-   حمایت ازنویسندگان و محققان جوان شهرستان.

11-  برقراری ارتباط علمی با محققان و پژوهشگران کشور، اساتید دانشگاهها و نیز معلمان مدارس جهت همکاری با مؤسسه وترویج فرهنگ مشارکت درامرنشر و تولید دانش.

12-    ارزیابی و بازنگری برنامه های آموزشی،  علمی، پژوهشی و ارائه پیشنهادهای لازم.

⋆⋆⋆لازم به ذکر است که کلیه خدمات ارائه شده توسط مؤسسه به صورت رایگان و عام المنفعه می باشد.

⋆⋆⋆عنوان قلم برگرفته از آیه "والقلم و ما یسطرون (قسم به قلم و آنچه می نگارد)" می باشد. و هدف از تشکیل مؤسسه تحقق حدیث امام علی(ع) "زکاة العلم نشره (زکات علم انتشار آن است)" می باشد.

/ 2 نظر / 21 بازدید
reza

لينک باکس هوشمند تهران باکس افزايش آمار وبلاگ و وبسايت مزاياي اين لينک باکس : 1- درج لينک شما در هزاران وبلاگ و وبسايت 2- افزايش آمار به صورت ابدي در 10 روز 3- افزايش رتبه در گوگل 4- افزايش رتبه در الکسا و چندین مزيت ديگر آدرس لينک باکس : www.tehranbox.ir شما بايد ابتدا کد لينک باکس ما را در وبلاگ يا وبسايت خود قرار دهيد سپس لینک خود را برای ما ارسال کنید وبه همین راحتی افزايش بازديد و تبادل لينک اتوماتيک با هزاران وبلاگ و وبسايت انجام ميگيرد. *** صد درصد رایگان***

بیدروبه ای وبخش الواری اصیل

سلام اولا نفس کار خیلی عالیه اما به نظر کاری علمی نیست و بیشتر سیاسیه چونکه شورای نگهبان چیش به این کارا ناصر پور اگه تونست یک پرپزال یا مقاله علمی بنویسه میتونه در این خصوص نظر بده ضمنا چرا زبان انگلیسی ما هنوز در بحث و مقوله های علمی در زبان مادری یا هماه نیتیو خودمان مشکل داریم اول از مادر تانگ شروع کنیم بعد برویم سراغ مقالات آی اس آی اگر آقای نجفوند میخواهد کلاس تقویتی یا خصوصی را بندازد اون بحث دیگه ایست