گپ و گفتی با شورای شهر بیدروبه

آنچه در زیر می خوانید مصاحبه ای است با نائب رئیس شورای شهر بیدروبه جناب آقای خدارحم نجفوند که در تاریخ 14 آذر 92 با حضور در محل کار وی انجام گرفته است.

سوال : با عرض سلام  و خسته نباشید لطف کنید اهداف و برنامه های کلی شورا را با توجه به شهر شدن بیدروبه و اینکه شما به همراه همکارانتان اولین شورای شهر بیدروبه هستید بیان کنید؟

 • جواب: با سلام و صلوات به روح پر فتوح امام و شهدا و همچنین عرض ادب خدمت شما و مردم شریف بیدروبه باید خدمت شما عرض کنم با توجه به همین موضوعی که خودتان فرمودید کلیه اعضا شورای طی جلسه ای که با هم داشته ایم اهداف و برنامه هایی را برای زیر سازی و تقویت اوضاع شهری با توجه به نوپا بودن شهر در نظر گرفته اند که امیدوارم با همکاری مردم خوب و عزیزمان بتوانیم آن را به مرحله اجرا در آوریم که به ترتیب زیر می باشند.
 1. همکاری و حمایت از شهردار محترم جهت انتقال شهرداری از ساختمان کنونی به خانه ترویج جهاد کشاورزی و احداث محل جدید شهرداری
 2. ایجاد دبیر خانه و دفتر شورای اسلامی جهت پاسخگویی هر چه بهتر به مردم عزیز شهر
 3. پیگیری های لازم جهت رفع مشکل همیشگی این شهر یعنی آب آشامیدنی به همکاری شهردار، بخشدار و فرماندار محترم شهرستان
 4. پیگیری اجرای طرح تعریض خیابان اصلی بیدروبه با همکاری اداره راه و شهر سازی شهرستان و مسئولین ذی ربط
 5. ایجاد فضای سبز و طرح تکمیلی جدول بندی و فاضلاب شهری
 6. ایجاد فضای مناسب برای استراحت و ورزش هم شهریان گرامی

و چند طرح و برنامه دیگر که انشالله در وقت مناسب بیان خواهیم کرد

سوال: با وجود انتخاب شهردار یعنی آقای هدایتی و اینکه چند نفر دیگر از همین شهر بیدروبه نیز کاندید بودند تا چه میزان وی مورد حمایت کلیه اعضا شورا هست و چه میزان امیدوار باشیم که تجربه سالهای گذشته را در مورد اختلاف بین اعضای شورا را نخواهیم داشت.

 • با توجه به اینکه آقای هدایتی با اکثریت آرا  و با توجه به تجربه اداری و مدیریتی گذشته وی بعنوان شهردار بیدروبه انتخاب شده اند کلیه اعضای شورا حمایت کامل خود را از وی اعلام کرده و با وی تعامل دارند و با توجه به جوی که در حال حاضر بین اعضای شورا وجود دارد مطمئناً تجربه سالهای گذشته تکرار نخواهد شد .

سوال: برنامه شورا برای ساختمان اداری و سازمانی شهرداری چیست؟

جایگاهی که در حال حاضر شهرداری در آن واقع شده همان جایگاه دهیاری قدیم می باشد که در شأن شهرداری یک شهر نبود که با تعامل اعضای شورا و همکاری جهاد سازندگی شهرستان خانه ترویج بیدروبه که متعلق به این سازمان بوده و مدتی است بدون استفاده مانده برای شهرداری جدید در نظر گرفته شد.

سوال: پس ساختمان اصلی که قرار بود برای شهرداری احداث شود چه می شود؟

 • بله لازم به ذکر است که در زمان دهیاری و شورای گذشته، زمینی به مساحت یک هزار متر مربع واقع در جنب دبیرستان خاتم الانبیا و روبروی خانه بهداشت بیدروبه خریداری شده که به محض دریافت بودجه عمرانی برای احداث آن برنامه ریزی خواهد شد.

سوال : استخدام پرسنل شهرداری و تکلیف نیروهای قدیم دهیاری را چگونه پیش بینی کرده اید؟

 • با توجه به اینکه گزینش این نیروها از طریق آگهی استخدام عمومی و همچنین استانداری برگزار خواهد شد شورا هیچ دخالتی در آن نخواهد داشت و تنها بحث حسابدار آن می ماند که باید به تأیید شورا برسد.

سوال: پس با این وجود اگر گزینش عمومی باشد دیگر شهرستانها و شهرهای استان نیز افرادی می توانند در این  استخدام شرکت کنند؟

 • خیر ، در صدد هستیم تا با حمایت فرمانداری شهرستان این گزینش بین نیروهای شهرستان و شهر بیدروبه باشد تا ضمن استفاده از افراد با تجربه بتوان از پتانسیل افراد بومی نیز استفاده کرد، در خاتمه نیز باید از همه مردم شهر بیدروبه برای حمایتی که تاکنون از این شورا و انتخاب شهردار کرده اند کمال تشکر را داریم و امیدواریم بتوانیم جوابگوی تمام خوبیهای این مردم باشیم .

(((لازم به ذکر است که در چند روز آینده نیز مصاحبه ای با شهردار محترم شهر آقای هدایتی خواهیم داشت تا به بیان اهداف و برنامه هایش در شهرداری بپردازیم.)))

 

/ 4 نظر / 19 بازدید
محسني

سلام حسين آقاي عزيز اين سوالات دردي از بيدرويه دوا نمي كند از برنامه هاي شورا جهت توسعه شهر و يا نحوه درآمد زايي شهرداري مي پرسيديد آيا شهرداري فقط مي خواهد به عوارض مردم بيدروبه كه اكثرا مشكل اقتصادي دارند اكتفاء بكند يا طرح هاي درآمد زايي دارد در خصوص طرح هاي توسعه اي بلند مدت .ميان مدت و كوتاه مدت مي پرسيدي در خصوص چشم انداز توسعه اي بيدروبه و نحوه مشاركت مردم وهمكاري با شهرداري مي پرسيدي اين كه ساختمان شهرداري اينجا باشه يا انجا دردي از مردم بيدروبه دوا نمي كند باتشكر

گرمسیریان

سلام بیاد عزیزانی که هیچگاه فراموششان نمی کنیم یادمان دهمین سالگرد درگذشت شهادت گونه چهار تن از نوجوانان بیدروبه (خادمان رضوی) را در وبسایت پایگاه اطلاع رسانی گلشن مطالعه بفرمایید www.gol-shan.ir

یاد شهیدان و رزمندگان دفاع مقدس اندیمشک

یاد شهیدان و رزمندگان دفاع مقدس اندیمشک تكريم شهيدان، تكريم ايثار و اخلاص است؛ تكريم دل هاي نوراني و جان هاي لبريز از صفا و نورانيّت است مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای 2/8/1378 http://andimeshkijvan.blogfa.com andimeshkiha@gmail.com در صورت امکان ما در سایت خود لینک نمائید و ما را راهنمایی فرمائید

دل سوخته

آقای محسنی شما خودتان یه جورائی در گذشته و در برخی موارد توانایی برداشتن گامهایی برای بیدروبه و الوار داشتید آیا از آن توانایی و امکان استفاده کردید ؟ درسته سوالات دردی دوا نمی کند ولی ای کاش پیشنهاد سازنده و کاربردی اگر دارید ارائه نمائید .