کمبود آب در بیدروبه و بخش الوار گرمسیری

کم آبی معضلی است که در چند سال اخیر دامن گیر کشور اسلامی ما شده و بیش از هر چیز دیگری باعث و دلیل بوجود آمدن مشکلات در کشور شده بطوری که خیلی از کشاورزان بخاطر عدم بارندگی مناسب و تامین آب کافی برای مزارع خود از کشت دست کشیده و یا عمدتاً بیکار و یا به کار دیگری مشغول شده اند.(باعث گرانی نان 120 تومانی)

اما امسال حکایتی دگر دارد از عدم کشت 50% از کشاورزان و یا خشک شدن بیشتر باغهای خیار و گوجه این منطقه بدلیل کم شدن آب و حالا هم که دیگر کم شدن آب آشامیدنی خود روستای بیدروبه یا بزودی شهر بیدروبه (تابلوی شهر شدنش در زمان تبلیغات انتخابات آمد و رفت) است که در یک ماه اخیر روزی یکبار آنهم بمدت 2 ساعت تنها ما میتوانیم از آب استفاده کنیم.

وقتی خسته و کوفته در گرمای 55درجه خودما  ( آخه دما سنج تلویزیون جای خنکی گذاشتن و آن را طوری برنامه ریزی کردند که بالاتر از 48 را نشان ندهد یا اگر نشان داد اعلام نکند)همراه با گرد و خاک 70% خاک کربلا که به مبارکی بر سر ما میبارد چه می شود. 

زمین و زمان را که چه عرض کنم به هم میریزی و آنچه را که نباید بگی، میگوی اما هیچ دردی رو دوا نمیکنه و جالبرتر اینکه هیچ کس پاسخگوی این معضل بزرگ  نیست.

نمدانم چی ما از مردم قم کمتر است که 500 تا 600 کیلومتر رو لوله میکشن تا آب سد دز ما رو به آنها برسونن اما ما چه گناهی کردیم که همسایه دیوار به دیوار سد دز و سد کرخه هستیم از این نعمت الهی و دولتی محروم شده ایم .

اگر آب را هم یارانه ای کردن پس آیا فقط شامل حال بیدروبه و بخش الوار شده که روزی یکبار از آب لوله آنهم بمدت 2 ساعت باید استفاده کنند.

23401521393426042476.jpg 67335436523272026063.jpg  37238878239047232973.jpg

با دیدن این جو های خالی از آب و وقتی هجوم انواع حشرات موزی و غیر موزی را به اینجا و همچنین مردم را دبه بدست در خیابان می بینی یاد فیلمهای مستند صحرا نشین های افریقا و افغانستان خود بخود در آدم زنده میشه حال بگذریم چون هر کاری هم که بکنن ما هنوز زنده ایم .....

از تمام این حرفا گذشته از دهیار محترم،شوراهای بیدروبه و بخش الوار گرمسیری،بخشدارمحترم الوار،فرماندارمحترم شهرستان اندیمشک،نماینده محترم شهر اندیمشک و بخش الوار گرمسیری و استاندار محترم خوزستان .... وتمام مسئولینی که اسم نبرده ام خواهشمند است در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی کنند که استفاده از آب آشامیدنی  سالم  کمترین حقوق یک انسان در روی زمین است  ....

کمک....کمک....کمک..........

 

 

 

/ 0 نظر / 16 بازدید