انتخابات در بخش الوار گرمسیری و اندیمشک

جمعه 12 اسفند 1390 روز سر نوشت سازی برای مردم اندیمشک و الوار بود روزی در آن باید نماینده خود را برای مجلس نهم انتخاب می کردند.

از اندیمشک 7 نفر نامزد انتخابات این دوره شده بودند که از این 7 نفر تنها رقابت بین سه نفر از آنها تصور میشد که با توجه به رد صلاحیت آقای فریدون حسنوند در موعد مقرر اعلام نامزدهای تایید صلاحیت شده رقابت میان صید عیسی دارای و سید رضا موسوی نزدیکتر شد .


آقای حسنوند که سابقه نمایندگی 3 دوره قبل مجلس داشت به هر طریقی توانست صلاحیت خود را از شورای نگهبانی بگیرد که 5 روز قبل او را رد صلاحیت کرده بود و یک بار دیگر پا به عرصه رقابت انتخاباتی گذاشت اما در این میدان رقیب بزرگی به نام سردار دارایی را در صحنه داشت و امید وار بود همانند دوره های گذشته که توانسته بود جهانبخش قلاوند را از رسیدن به مجلس باز دارد اینبار هم پیروز میدان باشد .


سردار دارایی که سابقه سالها جبهه و اسارت را در کارنامه خود داشت و سالها در پست فرماندهی انتظامی استانهای حساسی مانند کردستان، کرمان و در زمان شورش خلق عرب به خوزستان آمده بود را یدک می کشید و نه تنها مردم اندیمشک و الوار بلکه تمام  استان خوزستان اورا دوست داشتند و به مدیریت او ایمان داشتند رقیب ساده ای نبود. 

با شروع تبلیغات و جلسات و همایش های این دو کاندید یعنی شلوغی همایش های سردار دارایی و اتفاقاتی که در بخش الوار و چمگلک و شهرک آزادی برای آقای حسنوند افتاد معلوم بود که انتخابات پر شوری در پیش خواهیم داشت.

در روز انتخابات همان طور که پیش بینی میشد مردم  پر شور و با تراود پای صندوقهی رای حاضر شد و به نامزد مورد نظر خود رای می دادند.

 در ساعتهای آخر انتخابات و در حوزه بخش الوار که به دلیل جمعیت کم روستاها زودتر به از اندیمشک برای شمارش به بخشداری آمدند از اکثریت آرا سردار دارایی  خبر می داد که در پایان شمارش نسبت 3 به 1 به نفع سردار بود و تا حدود ساعت 2 بامداد هم از بالا بودن آمار  سردار دارایی در اندیمشک نیز خبر می دادند آخرین آمار 63211 رای برای سردار دارایی،  28448 رای برای فریدون حسنوند،  7018 رای برای  سید رضا موسوی خبر داده اند.

امیدواریم که اینبار نیز سردار دارایی  در این راه پر فراز و نشیب موفق و سر بلند باشد.

آرا بدست آمده نهایی   از فرمانداریی اندیمشک  بشرح ذیل است

 

۱-صید عیسی دارای          ۶۳۲۱۱    عدد         ۶۴درصد

۲-فریدون حسنوند             ۲۸۴۸۸    عدد         ۲۹ درصد

۳-سید رضا موسویی         ۷۰۱۸     عدد          ۷  درصد

۴-نسرین بهاروند               ۳۱۲        عدد          ۰  درصد

۵-علی زمانی                   ۲۸          عدد          ۰  درصد

۶-ملکی                          ۱۹           عدد          ۰  درصد

جمع کل آرا                 ۱۰۱۰۶۳         عدد

شرکت در انتخابات در اندیمشک  ۱۰۰درصد

 

 

/ 3 نظر / 45 بازدید
آزاد مردان بخش الوار

یاری اندر کس نمی‌بینیم یاران را چه شد دوستی کی آخر آمد دوستداران را چه شد آب حیوان تیره گون شد خضر فرخ پی کجاست خون چکید از شاخ گل باد بهاران را چه شد کس نمی‌گوید که یاری داشت حق دوستی حق شناسان را چه حال افتاد یاران را چه شد لعلی از کان مروت برنیامد سال‌هاست تابش خورشید و سعی باد و باران را چه شد شهر یاران بود و خاک مهربانان این دیار مهربانی کی سر آمد شهریاران را چه شد گوی توفیق و کرامت در میان افکنده‌اند کس به میدان در نمی‌آید سواران را چه شد صد هزاران گل شکفت و بانگ مرغی برنخاست عندلیبان را چه پیش آمد هزاران را چه شد زهره سازی خوش نمی‌سازد مگر عودش بسوخت کس ندارد ذوق مستی میگساران را چه شد حافظ اسرار الهی کس نمی‌داندخموش از که می‌پرسی که دور روزگاران را چه شد

نیما

به امید اینکه بچه های اندیمشک هم طعم خوشی رو بچشن ما رو از شهر بیرون کردن از شوش و ....... آدم اوردن گذاشتن تو ادارات مگه ما خودمون چلاغ بودیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بهاروند

سلام،انصافادست به قلم خوبی هستید.مسایل راخیلی ساده وروان ودرعین حال جذاب به مخاطب انتقال می دهید.به عبارتی نویسنده خوبی هستیدوباتوجه به اینکه جوان هستیدمی توانیدآینده خوبی داشته باشید.موفق باشید.